poniedziałek, 13 kwietnia 2015

KONAD - stemple na paznokciachTym razem pragnę zaprezentować: mega szybką i niewymagającą ogromnej precyzji technikę zdobienia paznokci. Idealna, gdy się spieszymy, a chcemy by nasze paznokcie wyglądały ciekawie. Stemple- KONAD - bardzo proste w użyciu, co z resztą za chwilę zaprezentuję poniżej. W zestawie znajduje się stempel z gumową powłoczką (a także z czyścikiem z boku), do tego czyścik, płytka ze zdobieniami oraz lakier. Ogromnym plusem duży wybór wzorów znajdujących się na płytce, z których możemy wybrać idealny dla siebie. Na rynku dostępne są różne wielkości stempli. W moim przypadku był to zestaw mini, który pozwala odbić na pazurkach niewielkie elementy. Większe zestawy stemplują całą powierzchnię paznokcia, co wygląda równie ciekawie. 
 

Na rynku znajduje się wiele firm mających w swoich ofertach podobne produkty. Jednakże u mnie nie wszystkie się sprawdziły, gdyż stempel nie nabierał na siebie wzorów i mimo wielu prób –moje wysiłki poszły na marne. Starałam się nawet zmieniać lakiery do paznokci, dokładniej przecierać płytkę i stempel zmywaczem, no ale niestety… 


Od czego zacząć?
Otóż, zaczynamy od pomalowania paznokci dowolnym kolorem (u mnie: Sally Hansen nr 360 Plum’s The World, 211 Royal Blush). Z racji tego, że w zestawie miałam biały lakier, postanowiłam paznokcie pomalować na ciemny kolor. Czekamy aż wszystko dokładnie wyschnie. Teraz wacikiem nasączonym zmywaczem, przecieramy płytkę z szablonem, kolejno gumową część stempla. Lakier nakładamy na wybrany wzór, szpatułką ściągamy pod kątem jego nadmiar. Stempel przyciskamy do wcześniej wybranego i przygotowanego wzoru. W dowolnym miejscu przykładamy go do paznokcia wykonując ruch np. od prawej do lewej - dociskając. Za każdym razem czynności powtarzamy. To wszystko, teraz wystarczy wzór po wyschnięciu zabezpieczyć utwardzaczem i już możemy cieszyć się wzorem na paznokciach. 

Życzę Wszystkim udanego tygodnia,  
Joanna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz